Zdrowie ludzi jako biznes dla farmacji

Zdrowie ludzi jako biznes dla farmacji – bezkompromisowa  wypowiedź  prof. Stanisława Wiąckowskiego, w czasie wizyty ekipy NTV w prywatnym mieszkaniu prof.  w Kielcach we wrześniu 2016 roku. Aż serce rośnie, jak się słucha tego znakomitego lekarza.

W 1989 został wybrany na posła na Sejm kontraktowy. W trakcie kadencji przeszedł do Parlamentarnego Klubu Ekologicznego. Przewodniczył Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz należał do Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Zdrowia.

Życiorys

Stanisław Kazimierz Wiąckowski  ur. 1 października 1929 w Przemyślu  – polski profesor nauk przyrodniczych, ekolog.

Ukończył w 1952 studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z tytułem zawodowym magistra inżyniera leśnictwa. Pracował jako nauczyciel akademicki, uzyskując w 1956 doktorat, a w 1962 habilitację. W 1984 został profesorem zwyczajnym. Specjalizował się w zagadnieniach z zakresu ekologii, entomologii i inżynierii środowiska.

W latach 1956–1965 kierował pracownią Instytutu Sadownictwa w Skierniewicach, następnie od 1966 do 1975 pracował w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Krakowie i Katowicach. Po zakończeniu pracy w IBL zatrudniony został w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach, w której kierował Zakładem oraz Katedrą Ekologii i Ochrony Środowiska. Należał do Wojewódzkiego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w Kielcach oraz do Polskiego Stronnictwa Ludowego „Odrodzenie”.

Wielokrotnie odznaczony:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *