Czy mozna pozbyć się nieuleczalnej łuszczycy?

Czy mozna pozbyć się nieuleczalnej łuszczycy?

Czy mozna pozbyć się nieuleczalnej łuszczycy?

Czy mozna  pozbyć się nieuleczalnej łuszczycy ? Życie pokazuje, że tak. Chociaż łuszczyca jest jedną z najczęściej występujących w Polsce chorób dermatologicznych, wiedza o niej wśród społeczeństwa jest niepełna, a rozpowszechniane sądy, często mylne. Łuszczyca zazwyczaj nie prowadzi do zgonu pacjenta, jednak znacznie obniża jakość jego życia, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Łuszczyca jest chorobą wieloczynnikową. Jej etiologia nie została dokładnie poznana. Najnowsze badania wykazują, że na wystąpienie łuszczycy wpływ mają czynniki genetyczne, układowe, autoimmunologiczne oraz środowiskowe.

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób dziedziczy się łuszczycę. Wielopopulacyjne obserwacje i badania wykazują, iż jest to przykład choroby dziedziczonej wielogenowo. Różne geny, występując osobno bądź razem, decydują o wystąpieniu choroby u potomstwa. Na szczęście nie jest to choroba zakaźna. Jeśli jedno z rodziców choruje, istnieje 30% szans, że dziecko także będzie dotknięte tą chorobą, a gdy dwoje rodziców ma łuszczycę, wówczas ryzyko wzrasta aż do 75%.

Inne czynniki rozwoju choroby

W rozwoju choroby znaczącą rolę odgrywają również czynniki środowiskowe. Ponad połowa osób swój pierwszy wysiew zmian łuszczycowych obserwuje po infekcji gronkowcowej lub paciorkowcowej górnych dróg oddechowych. Do innych istotnych czynników środowiskowych należą: leki (np. lit, preparaty przeciwmalaryczne, beta- blokery, glikokortykosteroidy przyjmowane ogólnie, niesteroidowe leki przeciwzapalne), stres psychiczny, alkohol, palenie papierosów.

Na łuszczycę choruje 3-4% populacji i jest to najczęściej pojawiająca się choroba skóry. Dotyka ona głównie dorosłych, w równym stopniu kobiety i mężczyzn. Osoby cierpiące na łuszczycę żyją krócej niż inni, a im wcześniej zaczynają chorować, tym średnia długość ich życia jest krótsza. Jeśli pacjent zaczyna chorować przed 25 rokiem życia, to skraca się ona nawet o 20 lat w porównaniu z ludźmi bez łuszczycy.

W Polsce na łuszczycę choruje 1.380 tys. mieszkańców, co sta­nowi 3,6 % populacji. Badania oparto na analizie danych sta­tystycznych pocho­dzących z NFZ. Należy jednak założyć, że są one zaniżone, ponie­waż uwzględniono jedynie chorych ko­rzystających z porad­ni mających zakontraktowane umowy z NFZ. Nie brano pod uwagę pacjentów korzystających z prywatnych gabinetów i innych spółek medycznych.

Należy pamiętać, że łuszczyca jest chorobą ogólnoustrojową i współistnieje z innymi schorzeniami takimi jak: cukrzyca, miażdżyca, choroba wieńcowa, hiperlipidemie, nadciśnienie tętnicze, zapalne choroby jelit. W leczeniu łuszczycy zalecane jest wyeliminowanie z diety wszelkich potraw, które mogą utrudnić pracę jelit, a zwłaszcza wątroby.

Dieta

Nie należy zatem jeść dań smażonych, wędlin mięsa z puszki, przypraw (jak pieprz i gałka muszkatołowa), musztardy, majonezu, gotowych sosów, orzeszków arachidowych, rosołu z kostki, ani pić wina i napojów o wysokiej zawartości alkoholu. Oprócz klasycznego postępowania z objawami łuszczycy (maści: salicylowe, mocznikowe, kortykosteroidy) coraz częściej do głosu dochodzą preparaty lecznicze, wyciągnięte ze starych przepisów. Naturalne, oparte na ziołach, wyciągach, naparach i olejach tłoczonych na zimno.

Preparaty

Według ankiety przeprowadzonej w Federacji Rosyjskiej ankiety po­śród osób cierpiących na łuszczycę, najlepsze wyniki w leczeniu tej dolegliwości przynosiło stosowanie przez pacjentów maści i mazideł na bazie solidolu (37% respondentów; 33% wskazało przestrzeganie rygorystycznej diety, a 26% zmianę klimatu i leczenie uzdrowiskowe).

Solidole powstają poprzez zagęszczenie oleju mineralnego, solami wapniowymi wyższych kwasów tłuszczowych. Zawierają 11- 18% mydła, 0,2% alkalia, 2-3% wody. W produkcji rosyjskich środków efektywnie łagodzących łuszczycę wykorzystywane są różne solidole. Niekiedy także solidol emulsyjny, czyli mieszankę tłuszczów z olejów pochodzenia mineralnego oraz wody. Zaletą dobrze oczyszczonego solidolu jest wyraźne działanie terapeutyczne i brak, nawet przy dłuższym stosowaniu , skutków ubocznych.  Autorem powyższego artykułu jest mgr Jarosław Węgorzewski.

Czy mozna się pozbyć nieuleczalnej łuszczycy ?

Jak zawsze, kiedy mówimy o chorobach, prawda jest po środku. Profesor Julian Aleksandrowicz mawiał ” Nie ma nieuleczalnie chorych, niedostateczną jest tylko nasza wiedza. ” Idąc tym tropem z łatwością możemy dojść do wniosku, że skoro łuszczyca jest chorobą ogólnoustrojową i występuje po infekcji gronkowcowej lub paciorkowcowej, usunięcie tych patogenów, będzie skutkowało całkowitym jej wyleczeniem. I tu w sukurs przychodzi nam jak zawsze natura.

Na dowód tego, że da się wyleczyć tę trudną chorobę, wklejam opis postępowania osoby w wieku 86 lat, u której choroba cofnęła się całkowicie, po zastosowaniu produktów DuoLife. Cytuję:

” Przypadek Mojej Mamy:
– łuszczyca od 30 lat
– łuszczycowe zapalenie stawów od 10 lat (stosowany lek: Metotrexat – chemia)
– cukrzyca od 12 lat
– nadciśnienie, kłopoty z sercem od 45 lat

ODŻYWIANIE:
– zdrowe odżywianie
– woda
– ostropest
– zakwas buraczany
– czystek

SUPLEMENTY (od początku października 2015)
– DuoLife w ilości 25 ml rano i 25 ml wieczorem (obecnie na zmianę z Chlorofilem i Vit C)
– po ok. 14 dniach zaczęła stosować Prodeacid w ilości 2 kapsułki dziennie (rano i wieczorem) przez 1 – 1,5 m-ca
– po kolejnych 2 tyg. mama zaczęła stosować BorelissPro w ilości 2 kapsułki dziennie (rano i wieczorem) – mama stosowała go przez 5 m-cy

-po kolejnych 2 tyg. mama zaczęła stosować Prostik w ilości początkowo 6 kapsułek dziennie (rano i wieczorem) – miała potworne bóle stawów – okazało się też, że ma jakieś blokady w mięśniu pośladkowym – tu wspomagaliśmy się dobrym fizjoterapeutą i terapią manualną, jak minął ból zmniejszyliśmy Prostik do 2 kapsułek dziennie, a obecnie profilaktycznie do 1 kapsułki dziennie.
– ProSugar – 2 kaps. dziennie
– ProCholterol – 2 kaps. dziennie
– ProCardiol – 2 kaps. dziennie
– Prorelaxin – 2-3 kaps. dziennie

Czy mozna  pozbyć się nieuleczalnej łuszczycy ?

Po kilku miesiącach stosowania łuszczyca i ból stawów zniknęły całkowicie.

Tu muszę przyznać, że dr Kardasz zaleca w przypadku łuszczycy dawkowanie: Boreliss 6 kaps. dziennie, Prostik: 6 kaps. dziennie, DuoLife. W miejsca chorobowo zmienione wcierać pasternak zamiennie z rokitnikiem, co kilka dni. Ponieważ mama ma też inne choroby i stopniowo wprowadzałam jej suplementy na te dolegliwości, to my stosowałyśmy tak jak opisałam wyżej.

Ciekawostką jest też to, że początkowo wcale nie myśleliśmy, że poradzimy sobie z łuszczycą – najbardziej zależało nam na bólu stawów – mama bardzo cierpiała, ale efekt przerósł nasze oczekiwania. Obecnie mama nie stosuje już Metotrexatu, czuje się lepiej niż 10 lat temu, a diabetolog na wizycie kontrolnej po dokładnych badaniach zmniejszyła apteczne leki cukrzycowe o połowę..

A było już blisko do wprowadzenia insuliny bo cukier był bardzo wysoki. Ciśnienie się unormowało – zauważyłam, że ewentualne skoki ciśnienia są na tle nerwowym (nie wiedzieć czemu – mama twierdzi, że starsi ludzie tak mają) – bardzo dobrze reguluje je Prorelaxin lub Promigren. Dodam jeszcze, że przed wprowadzeniem suplementacji opisanej wyżej mama zażywała ok. 30 (!) aptecznych tabletek dziennie – w tej chwili stosuje je w ilości 4 – 5 dziennie.” Kasia Sakłak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *