Gotowa recepta na wyleczenie sepsy

Wydaje się to zbyt piękne, by było prawdziwe, ale znaleźliśmy gotową receptę na wyleczenie sepsy. Prosta i tania metoda leczenia  jednej z najgorszych przypadłości. Sepsa to zespół ogólnoustrojowej reakcji zapalnej na zakażenie. Dotyczy zazwyczaj osób przebywających w szpitalu. Ponad ćwierć miliona Amerykanów rocznie umiera z powodu sepsy. Co czyni sepsę najczęstszą z przyczyn zgonu wśród osób hospitalizowanych.

Przypadek Valerie Hobbs

Valerie niewiele brakowało, aby dołączyć do tej grupy osób. Dr Paul Marik, dyrektor Oddziału Pulmonologii i Intensywnej Terapii w Eastern Virginia Medical School, zajmował się leczeniem Valerie na swoim  oddziale intensywnej opieki medycznej. Zdawał sobie sprawę z tego, że jej stan był fatalny. Miał już do czynienia z pacjentami na łożu śmierci – ona umierała.

Dr Marik od niedawna zaczął się interesować właściwościami leczniczymi witaminy C. Kierując się intuicją, podał Valerie tę witaminę dożylnie wraz z hydrokortyzonem, mającym na celu zredukowanie stanu zapalnego. Nie oczekiwałem, że pacjentka przeżyje. Następnego dnia, gdy przyszedłem do pracy, nie potrzebowała już leków obniżających ciśnienie krwi, po kolejnych 2 godzinach nie potrzebowała już aparatu tlenowego, a po 3 dniach opuściła OIOM. To było niesamowite.

Od tego czasu dr Marikowi udało się wyleczyć ponad 150 pacjentów cierpiących na sepsę stosując tę samą metodę. Raz za razem, każdego z nich udało się ocalić.  To cudowne. Pacjenci tak poważnie chorzy, którzy znajdują się na granicy życia i śmierci, podaliśmy tę bardzo prostą kombinację leków i cały proces zakażenia cofnął się w ciągu zaledwie kilku godzin, a stan pacjentów się poprawił. Tak więc w pewien sposób to jest cud.

Wiadomość o metodzie leczenia sepsy przy użyciu witaminy C odbiła się szerokim echem w społeczności medycznej. Reakcje lekarzy – mieszane. Niektórzy uważają, że to najlepsza rzecz na świecie, inni natomiast sądzą, że to kompletna bzdura, że to nie może być prawda. Sceptycy czekają na wyniki dużych, randomizowanych  badań klinicznych, zanim uwierzą w skuteczność tej metody.

Dr Paul Marik: Moja argumentacja jest taka – metoda jest w pełni bezpieczna, nie macie nic do stracenia. Metoda jest również bardzo tania. To dobra wiadomość nie tylko dla Ameryki, ale zwłaszcza dla wielu biedniejszych krajów. Każdego roku z powodu sepsy umiera około 8 milionów osób na całym świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *